Dredge Spreader Bars – Sahte Kalamar Sürüleri

Açıkdeniz Balık avcılığında sahte yemlerle avlanma stilinde kullanılan elverişli bir üründür.
Ürün 2 Tip olmakla beraber yaratıcılığınızın yanı sıra av alanınıza ve meranıza göre değişiklik göstermek gereklidir.

Örneğin , Atlantik de kullanılana sahte yem boyları 10cm den 60cm ‘e kadar hedeflenen av için değişiklik göstermektedir.
Ege ve Akdeniz sularımızda ise uygulanacak en büyük boy 18cm-20cm i geçmemektedir. Sebebi ise Sularımızda yoğun olarak görülmekte olan Bluefin ve Albacore Orkinos boyutları trolling de 40-50cm lik bir yem ile ilgilenmemektedir.

Ürün 2 tip demiştim.
1 . Tip şemsiye olan 6gen veya 8gen bir tasarımla yuvarlak hat üzerinde yer alan çakarlı/folyolu sardalya sürüleri imajı göstermektedir.

şemsiye takımının kullanımı için tekne’nizin en’i min.4m gereklidir ki takımın serbest salınımda diger takımlarla karışmaması için…

Kullanım olarak motor suyunuzun içinde bulundurmakda fayda vardır. Bulanıklık sürü’nün mücadelede olduğunu gösterecektir.

2.Tip ise ülkemize daha uygun olan , Spread bar – yatay bar üzerinde çekilen sürü imajıdır. Bu sistemnde Bu dredge bar’ın hemen arkasından sahte veya püskül bırakılmalıdır. gerekırse dredge’ye de igne baglanarak kullanılabilir.

Bu takımların kullanımında 4-8 knot hız idealdir. En ideal sistem ise bir tane release clip kullanarak arkadan salınacak avcı takımı sürüye ilişkilendirmekdir ki balık yakalandığında bu takım da gereksiz bir ağırlık sunacaktır.

Örnek Kullanımları ise ;

Comments are closed.